Koniec z naklejkami na szybach samochodów! Od dziś nie wyda nam ich urząd przy rejestracji pojazdu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Duże zmiany dla kierowców w naszym kraju! Od dziś zniesiony został obowiązek posiadania naklejki na przedniej szybie z numerem rejestracyjnym naszego auta. Zmiany związane są z Ustawą Deregulującą, która została zawarta w Dzienniku Ustaw z dnia 3 września 2020 roku.

Od dziś nie musimy posiadać naklejek na szybie z numerem rejestracyjnym pojazdu!

Jak wspominaliśmy miesiąc temu, od dziś właściciele pojazdów osobowych, busów, autobusów i ciężarówek nie muszą posiadać na przedniej szybie naklejki z numerem rejestracyjnym. Zmiana ta to pokłosie pakietu deregulującego, opublikowanego dnia 3 września 2020 roku. Zawiera on również informacje o tym, że przy rejestracji pojazdu nie musimy zmieniać tablic rejestracyjnych w przypadku zakupu w obrębie danego powiatu.

Zmiany dotyczą również dokumentów wydawanych przy rejestracji pojazdu. Od dziś nie będzie wydawana karta pojazdu. Została ona całkowicie usunięta z listy wymagań przy rejestracji nowego auta, motocyklu, autobusu czy ciężarówki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pakietu deregulującego, to serdecznie zachęcamy do lektury naszego tekstu sprzed miesiąca. Opisywaliśmy tam dokładnie, w jakich przypadkach mamy obowiązek zdzierać naklejki z szyb, a w jakich możemy je zostawić. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

zdj. główne: Mike B/pexels.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrze dobrać biżuterię do typu urody i stylizacji – na przykładzie modnych naszyjników
Jak dobrze dobrać biżuterię do typu urody i stylizacji – na przykładzie modnych naszyjników
Dowiedz się, jak wybrać biżuterię idealnie komponującą się z Twoim typem urody oraz stylizacją. Trafne wskazówki i inspiracje świata mody na przykładzie naszyjników.
Jakie są najczęstsze problemy z wtryskiwaczami i jak je rozwiązać?
Jakie są najczęstsze problemy z wtryskiwaczami i jak je rozwiązać?
Wtryskiwacze to kluczowe komponenty każdego silnika benzynowego czy diesla. Mają za zadanie precyzyjne dawkowanie paliwa, które jest niezbędne do prawidłowego działania i osiągów silnika. Niestety, wtryskiwacze mogą ulegać różnorodnym problemom, które przekładają się na niższą wydajność i niekorzystne zużycie paliwa. W niniejszym wpisie przyjrzymy się dwóm najczęściej występującym problemom z wtryskiwaczami, a także pokażemy, jak można je rozwiązać.
Egzotyczny owoc z Meksyku
Egzotyczny owoc z Meksyku
Awokado to egzotyczny owoc pochodzący z Meksyku. Obecnie jest bardzo popularnym składnikiem wielu potraw na całym świecie, a jego zdrowotne właściwości sprawiają, że zyskuje coraz większą popularność.