Motoryzacja

Koniec z naklejkami na szybach samochodów! Od dziś nie wyda nam ich urząd przy rejestracji pojazdu

Duże zmiany dla kierowców w naszym kraju! Od dziś zniesiony został obowiązek posiadania naklejki na przedniej szybie z numerem rejestracyjnym naszego auta. Zmiany związane są z Ustawą Deregulującą, która została zawarta w Dzienniku Ustaw z dnia 3 września 2020 roku.

Od dziś nie musimy posiadać naklejek na szybie z numerem rejestracyjnym pojazdu!

Jak wspominaliśmy miesiąc temu, od dziś właściciele pojazdów osobowych, busów, autobusów i ciężarówek nie muszą posiadać na przedniej szybie naklejki z numerem rejestracyjnym. Zmiana ta to pokłosie pakietu deregulującego, opublikowanego dnia 3 września 2020 roku. Zawiera on również informacje o tym, że przy rejestracji pojazdu nie musimy zmieniać tablic rejestracyjnych w przypadku zakupu w obrębie danego powiatu.

Zmiany dotyczą również dokumentów wydawanych przy rejestracji pojazdu. Od dziś nie będzie wydawana karta pojazdu. Została ona całkowicie usunięta z listy wymagań przy rejestracji nowego auta, motocyklu, autobusu czy ciężarówki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pakietu deregulującego, to serdecznie zachęcamy do lektury naszego tekstu sprzed miesiąca. Opisywaliśmy tam dokładnie, w jakich przypadkach mamy obowiązek zdzierać naklejki z szyb, a w jakich możemy je zostawić. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

zdj. główne: Mike B/pexels.pl

Polecane artykuły
Motoryzacja

Jak wybrać idealną latarkę do roweru - praktyczne porady i rekomendacje

Wybór latarki do roweru nie jest łatwym zadaniem. Sprawdź nasze praktyczne porady i rekomendacje, które pomogą Ci wybrać światło, które najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i stylowi jazdy.
Czytaj więcej
Motoryzacja

Silniki do łódek - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór odpowiedniego silnika do łódki jest kluczowy dla zapewnienia efektywnego i bezpiecznego pływania.
Czytaj więcej
Motoryzacja

Części do maszyn rolniczych - jakie można wyróżnić?

Bez odpowiednio działających części, maszyny te nie mogłyby efektywnie wykonywać swoich zadań.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *